Hizmetlerimiz

EDK Works

En İyi Danışmanlık Firmasından En iyi Çözümler

YURT İÇİ VE YURT DIŞI ÇALIŞMA İZNİ İŞLEMLERİ

Yurt içi çalışma izni işlemleri ; Türkiye’de en az 6 ay süreli ikamet izni bulunan yabancılar için Türkiye’den çalışma izni başvurusunda bulunulabilmektedir. Yurt dışı çalışma izni işlemleri ; Uyruğunda bulunduğu ülkenin veya yasal olarak bulunulan ülkenin Türk Dış Temsilciliğine(Konsolosluk) başvurarak referans numarası alan yabancılar için yapılabilir.

YABANCI ÇALIŞMA İZNİ UZATIM İŞLEMLERİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan alınmış ve halen devam eden çalışma izni sahibi yabancılar için yapılabilir.Çalışma izni bulunan yabancı personellerin izin bitiş tarihinden en erken 60 gün öncesinde çalışma izni başvurusu yapılmalıdır. Eğer zamanında uzatım yapılmaz ise çalışma izni süreci yeniden başlayacaktır.

YABANCI ÇALIŞAN ŞİRKETLER ARASI TRANSFER ( GEÇİŞ ) İŞLEMLERİ

Bir şirkette çalışma izni bulunan yabancı personel başka bir firmada çalışmak istiyorsa transfer başvurusu yapılabilir. Bu sürecin normal çalışma izni başvurusundan farklılıkları bulunmaktadır. Danışman desteği ile daha kolay ve sağlıklı şekilde transfer işlemleri tamamlanabilir.

YABANCI ÇOCUK BAKICISI VEYA YABANCI HASTA/ YAŞLI BAKICISI ÇALIŞMA İZNİ İŞLEMLERİ

Evlerde çocuk veya hasta/ yaşlı bakıcısı olarak yabancı personel çalıştırılacak ise çalışma izni alınmalıdır. Bu işlemin özel değerlendirme kriterleri bulunmaktadır. Uzman desteği ile kısa sürede çalışma izni alınabilmektedir. Bakanlık normal şartlarda bir ikamet adresine bir yabancı personel için çalışma izni vermektedir. Uzman kadromuz sayesinde aynı ikamet adresine 2 yabancı personele çalışma izni alınabilmektedir.

GEÇİCİ/ULUSLARARASI KORUMA KAPSAMINDAKİ YABANCILARIN ÇALIŞMA İZNİ İŞLEMLERİ

Göç idaresinden alınmış Geçici veya Uluslararası Koruma sağlanan yabancılar için danışmanlık desteği ile çalışma izni alınması daha kısa sürede kesin sonuç vermektedir.

ÇALIŞMA İZNİ REDDEDİLEN BAŞVURULARIN RET SEBEBİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİLENDİRME, REDDE İTİRAZ SÜRECİ

Çalışma izni başvurusu reddedilen başvuruların ret sebebi öğrenilerek redde itiraz işlemi yapılabilir. Redde itirazın eksiksiz ve zamanında yapılması ile başvurulara olumlu sonuç alınabilmektedir.

Ön İzin İşlemleri

Eğitim kurumlarında usta öğretici /öğretmen olarak çalışacak yabancıların MEB’den ön izin belgesi alması gerekmektedir. Bu belge olmadan usta öğretici pozisyonunda çalışma izni alınamaz.

MEB LİSE DENKLİK BELGESİ İŞLEMLERİ